a
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor.

Treasure Garden

Gaidot siltāku laiku

Gaidot siltāku laiku un mazāk grimstošo dārza dubļu jūru pārvarot rodas galvā dažādas domas:

  • Viena no tām- skatos šeit sociālajos tīklos, ka ir cilvēki, kuri peonijas stāda arī pavasarī. Kāda Jums ir ar to pieredze? Vai jaunie asni neaplūzt? Vai jaunie augi ieaugas tikpat labi kā rudenī stādītie? Jāatzīst, ka esmu ,,vecās skolas,, pārstāve, kura stādus dala un stāda rudenī. Podiņos aug tikai mani peoniju ,,bērniņi,, kuri jau tagad ir iznesti ārā no siltumnīcas norūdīties. Tāpēc arī man nelūdziet peonijas pārdot nelaikā!Protams, ir daži rudenī iepodotie, kuriem vienkārši nepietika vietas, tos tad arī atļauju atvērtajās dienās iegādāties. Bet silts ieteikums ir tomēr līdz rudenim pierakt io iekāroto podiņu un tad stādīt.
  • Ja tomēr izvēlies stādīt pavasarī, tad jāzina, ka peonijas audzē atklātā un saulainā vietā. Nekādā gadījumā nedrīkst stādīt zemās un applūstošas vietās. Kā jau puķu karaliene,tā tuvumā necietīs citus lielus augus. Izņēmums ir peoniju sugas, kuras arī savvaļā aug pakrūmē. Peonija vienā vietā var augt vairākus gadus, tāpēc stādāmā bedre rūpīgi jāsagatavo. Tām patiks bagāta mālsmits augsne ar neitrālu augsnes reakciju . Jo stādāmā bedre pilnāka ar trūdvielām bagātināta – puķe teiks paldies ar košu ziedēšanu.
  • Stādāmo bedri sagatavo vidēji 70-x70x70 cm dziļu. Ielabo ar labi sadalījušos komposta augsni vai labi sadalījušamies kūtsmēsliem. Var pievienot arī ļoti lēni šķīstošus minerāmēslu vai koku pelnus.  Peoniju stādu liek tā, lai stāda pumpurs būtu 5 cm zem augsnes. Dziļāk stādīt neiesaka. Stādījumu var mulčēt. Atgādinu,ka labākais peoniju stādīšanas laiks ir septembris.
  • Protams, ja ir izdevies iegūt kādu sev gaidītu peoniju pavasarī- droši uz priekšu- stādam iekšā. Man pašai ir bijuši daži labi piemēri, kad peonija ieaugas kā nākas. Es gan apšaubu vai viņa tajā gadā ziedēs. Ja ir iepodots jau rudenī, tad gan var gaidīt ziedu,
  • Ja uz ziemu ir veikta stādījumu mulčēšanas, tad noteikti pavasarī ir mazliet jāatrušina augsne ap peoniju ceru pumpuriem.Nepalaižiet garām šo brīdi!. Ja būs ilgs mitrums- peonijas mēdz piemeklēt puves.!! It īpaši bīstami tas ir peoniju sugām, kuras nepanes ilgu mitrumu.
  •  Ja pa ziemu krāsni kurinot esi sakrājis pelnu- tie ir ittin labs mēslojums peoniju stādiem. Ja tas nav- tās būs priecīgas arī par kādu komplekso mēslojuma devu.
  • Gaidam silto laiku un ķeramies pie darbiem!

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Post a Comment